Мнение Нед Апр 17, 2016 1:29 pm

Михаил Булгаков

:) Под лирика разбираме стихове, обикновено, но има и специални автори, един от които е Михаил Булгаков. Сега чета " Записки на младият лекар" и съм дълбоко потресен и разтърсен от неговия талант. Той е искрен и гениално свеж и непринуден в изказа си. Ще кача тук няколко изречения, които са си лирика в най-чиста форма, поне според мен. Насладете се.

Когато се съблякох и се пъхнах под одеалото, близо половин минута ме тресе, после ме отпусна и по цялото ми тяло се разля топлина.
– Да ме позлатите – измърморих, заспивайки, – ама аз втори път не тръг...
" Ще тръгнеш не... ами ще тръгнеш..." – засвири подигравателно виелицата. Тя се отърколи с грохот по покрива, после пропя в комина, излетя през него, изшумоля зад прозореца, изчезна.
" Ще тръгнете,... ще трът-не-те..." – тракаше часовникът, но все по-тихо, по-тихо...
И нищо повече. Тишина. Сън.

Михаил Булгаков – Из "Записките на младия лекар" – Виелица.

Такива автори ме карат да се чувствам малък, малък, и в същото време поласкан, че мога да се докосна до техните творби и ми става топло и хубаво.
PANZERLIED и един чудовищен LEO( Leopard 2M), внук на Арденският призрак "Кралски тигър". https://www.youtube.com/watch?v=SndPb5XohYM