MECHINA

Различни групи и дискусии за тях...

Аватар

Мега модератор

Мнение Сря Апр 22, 2015 7:14 pm

MECHINA

В интернет човек може да попадне на страхотни неща. Да вземем например Mechina. Доста неизвестна музикална група от четирима американци със стил, който определено принадлежи към семейството на метъла, но към коя под-група точно - не се наемам да определя. Според Енциклопедия Металиум стила е симфоничен/индъстриъл дет метъл, с което съм отчасти съгласен, макар че според същия източник подобни на Mechina групи са Xerath и Dagoba. Не знам кой шемет би сложил последните две групи в една категория. Разбира се, разпознаването на стиловете не ми е силна страна и не бих се изненадал, ако греша някъде. Но, да се върнем на Mechina. Текстовете в песните им са свързани с космоса и човешката природа. Комбинацията между метъл и космос винаги ми е напълно достатъчна, за да дам шанс на която и да е група, така че смело пуснах първата песен, която ми попадна в YouTube и...

... бях отнесен някъде много дълбоко в космоса. Страхотни рифове, екстремни вокали, луда електроника и мамка му - мотиви от българския фолклор! Веднага се разрових по надълбоко и не видях абсолютно никаква българска връзка със състава. Това което ме впечатли дори повече от използването на нашенски мотиви е начина, по който групата издава музиката си. Вместо традиционни самостоятелни албуми, Mechina издава трилогии, като между всеки албум се пуска сингъл, който свързва стария материал с новия. Значи първата трилогия се състои от - албум, сингъл, албум, сингъл, албум. Следва нов сингъл свързващ старата трилогия с новата, която започва с албум, от който е и песента, която споделих по-горе. За съжаление екстремните вокали ми пречат да разбера текста на песните, но това, което чета в нета е наистина добро. Това, че Mechina нямат лейбъл (тоест се самоиздават) прави проекта още по интересен и грандиозен. Групата е създала фантастичен свят със своите истории, герои, песни... изобщо, това което правят е наистина впечатляващо. Завършвам с лош превод (за който предварително се извинявам) на някои от героите и местата от "Сагата за Ачерон", в която се развива действието.

Герои:

You (Ю) - Главния герой.

Alithea (Алитеа) - Човешко същество от Ачерон, който възнамерява да използва Ю, за да си отмъсти на Небесната твърд.

Earthborn (Ъртборн) - Обитателите на Ачерон.

Titanborn (Тайтънборн) - подобрени човешки съшества, свързани с титаните.

UNI (УНИ) - Уталитарна Национална Инициатива - една от двете велики сили на Земята.

IGC - другата велика сила на Земята.

Машини:

Titans (Титани) - Машини с размерите на град, помещаващи Небесната твърд.

Specters (Спектри) - Транспортни кораби.

Andromeda (Андромеда) - Космически кораб, който Ю използва, за да избяга от Земята.

Nefeli (Нефели) - Личния кораб на Алитеа.

Местоположения:

Earth (Земя) - Разрушена по време на религиозна война.

Empyrean (Небесната твърд) - Планета, населявана от машини и киборги.

Acheron (Ачерон) - Планета, населена от човешки същества.

Erebus (Еребъс) -Мост между небесната твърд и Ачерон.

Cepheus Ring (Пръстенът Цефеус) - Космически станции, които обкръжават Небесната твърд и Ачерон.

The Just City (Градът на Праведните) - Утопията, която Ю търси.

Бележка: Очевидно има някаква заигравка с името на главния герой Ю (на английски "You" - в превод "ти"). Може би слушателя влиза в ролята му и изживява приключенията сам за себе си... не знам, но определено ми е интересно. Към момента писането на темата съм слушал единствено последния албум, но материалите, които намерих докато пиша определено ме зарибиха да преслушам всичко. Линк за повече инфо: http://mechinamusic.wikia.com/wiki/The_Mechina_Wiki
Чета, следователно съм луд.

Мнение Сря Апр 22, 2015 9:43 pm

Re: MECHINA

:) Това откровено ме изненада и много, много ми хареса. Ше следя тази група. Благодаря, че я пусна в темата. :)
PANZERLIED и един чудовищен LEO( Leopard 2M), внук на Арденският призрак "Кралски тигър". https://www.youtube.com/watch?v=SndPb5XohYM

Назад към Групи