Сергей Лукяненко

Обсъждане на различни автори

Мнение Пет Окт 09, 2015 3:55 pm

Сергей Лукяненко

:) Някак дойде време да отдам почит на един мой любим писател. Да кажа, че е наследник на братя Стругацки си е чисто клише. Макар и съвсем на място... :)
Истината е, че си приличат по ерудиция и талант, но в същото време са и много различни. Лукяненко носи една уникален широкоспектърност. Дали пише научна фантастика, или фентъзи, резултатът е винаги една прекрасна книга. Като сюжет, герои и също много фин хумор и тънка самоирония по отношение на съвременното общество.
Универсален талант– пак би било клише, макар да е вярно. Лукяненко има невероятната способност да създава много живи и достоверни герои. Човеци, дори когато става дума за маг първо ниво, или висш вампир. Ще спомена за кратко "пактрулите", защото ще пиша отделно за тях. Мисля, че това ще стане една от най-успешните, качествени и запомнящи се поредици в този жанр. Това са книги, които ти се иска да не свършват, да четеш още, и още. Днес толкова хубави книги не се срещат често... Особено впечатлен съм от "Последен патрул". Прочетете я, няма да ви развалям удоволствието да ви изненада, докосне и обогати.
PANZERLIED и един чудовищен LEO( Leopard 2M), внук на Арденският призрак "Кралски тигър". https://www.youtube.com/watch?v=SndPb5XohYM

Мнение Чет Май 12, 2016 7:04 pm

Re: Сергей Лукяненко

:) С огромно удоволствие ви съобщавам, че в близките дни ще излезе още един "патрул" на Лукяненко. Ще е също толкова вълнуващ, както и предишните. Очаквайте го съвсем скоро.
След като го "схрускам", ще пиша отзиви. Лукяненко ми е голяма слабост... :D
PANZERLIED и един чудовищен LEO( Leopard 2M), внук на Арденският призрак "Кралски тигър". https://www.youtube.com/watch?v=SndPb5XohYM

Назад към Автори