Time Masters (Господарите на времето)

Мнение Пон Ное 05, 2012 11:43 pm

Time Masters (Господарите на времето)

Изображение Не знам защо реших да започна точно с тази анимация. Може би защото е френска, или понеже е правена по роман,(Сирачето на Пердит 1958 от Stefan Wul) който по мое мнение не отстъпва по нищо на неща писани от който и да е велик фантаст от онова време. А е възможно и да е заради интересният режисьор René Laloux ,който през 70-десетте на миналият век работи в психиатрична клиника, където започва да експериментира с анимация правена от пациентите там. Абе не знам ,но знам че първият път когато я гледах даже още се поздравявахме на другарю и другарка, а пък филмчето го излъчиха по канал едно мдамм яка фантастика ще да е щом я завъртяха и в социалистическа България. Историята проследява развитието в две сюжетни линии. От една страна имаме малкият Пиел, който е сам на планетата Пердит и единствената му връзка с останалия свят е галактически комуникатор. От друга страна имаме, група космически авантюристи (водени от капитан Джафар) без ясно очертана цел, до момента, в който не получават зовът за помощ на малкият Пиел. По пътя към тях се присъединява и старият Силбат, който има житейски опит от Пердит и ще помогне на малкият да оцелее в един свят, където стършелите са с размерите на гларуси и изпитват силен афинитет към хапването на човешки мозък. Много красиви фантастични пейзажи и един стабилен туистър за финал са сред силните страни на филмчето, а слабите е… ами намерете ги вие, ако искате и можете.
Аватар

Site Admin

Мнение Вто Ное 06, 2012 12:01 am

Re: Time Masters (Господарите на времето)

Тази анимацийка всъщност е от 1982 година и на френски е 'Les Maîtres du temps '
Ето и едно филмче за заинтересованите, на френски е, но пък с английски субтитри...

Назад към Анимации