Nightwish - прераждането

Събития от областта на музиката

Аватар

Мега модератор

Мнение Пет Дек 06, 2013 10:57 pm

Nightwish - прераждането

(*Статията отнема около 2 минути време в четене и още в 15 слушане.)

За всички фенове на Nightwish не е тайна, че още миналата година по това време Анет Олсон беше изгонена от групата. На нейно място още на следващия ден Туомас и компания обявяват идването на холандката Флор Янсен. Аз обаче нали не съм фен, та тоя факт само ми мина през ушите, без изобщо да погледна коя е новата. Защо ли? Ами спрях да обръщам сериозно внимание на Nightwish след големия тийнеджърски бум с Nemo (и въобще целия Once) през 2005-та година. Та пускам едно ухо, като направят нещо, но иначе въобще не се сещам за тях. И така допреди 2 седмици и половина, когато - изненада: направиха нещо и аз му пуснах едно ухо (че и око даже). Става дума за live-a на Storytime от още топлото концертно DVD издадено на 29.11.
Видеото може да намерите тук:
(Слуша се силно и на високата резолюция)

Едни коси се въртят, един чудесен глас (сопрано като при Таря, но без да е лигав), eдни китари дънят, а от видеото извира толкова живот и енергия, каквито аз поне не бях виждал преди в Nightwish!
Къде можете да видите подобно нещо при Анет, за която все пак е писана тая песен?
Дори непрежалимата за много Таря трябва просто да преклони глава и да аплодира тази певица. .
Безкрайно очарован съм, и въобще няма да го крия - Флор докосва нещо отдавна забравено в закоравялото ми метълско сърце и без никакво съмнение е най-доброто нещо, което се е случвало на групата. С Флор на чело, Nightwish изглеждат 120% по добре, звучат 80% по метъл и са поне 200% по интересни на феновете, за които Nightwish не е равно на тази или онази певица. Даже почвам да се чудя кой е по големия, но айде тия размисли ще ви ги спестя. Сега, не знам колко ще продължи съвместното им съществуване но дори това с Nightwish да се окаже просто период, ще следя с голям интерес всичко, което Флор издава.
Оставям ви да се насладите на две нейни песни от:
Вече несъществуваща After Forever (не знам как не ми бяха попадали до сега), с които има записани цели 5 студийни албума. Видео на една от песните им може да намерите тук:

И създадената лично от Флор група ReVamp - много интересен проект с 2 студийни албума:
(Песента е малко особена, но след 2-ро и 3-то слушане всичко си идва на мястото)

Тръгнах да пиша тема за Nightwish, пък то излезе тема за Флор. Еми здраве да е. :))
Чета, следователно съм луд.

Мнение Пет Фев 07, 2014 3:26 am

Re: Nightwish - прераждането

Флороман :lol:
Аватар

Мега модератор

Мнение Вто Мар 11, 2014 8:39 pm

Re: Nightwish - прераждането

Продължаваме с нещо, което по се вписва в темата.
За радост на мойте очи и уши в нетя продължават да излизат лайвове от турнето на Nightwish с Флор. Един от тях искам да споделя с вас, защото просто си струва да се чуе.
Насладете му се! 8-)

Чета, следователно съм луд.

Назад към Събития